آخرین اخبار :
قبلی بعدی
صفحه اصلی arrow خدمات الکترونیک arrow سامانه کارت دانشجویی
سجاد نسخه مناسب چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 107
بدعالی 
01 آذر 1390 - 20:39
سجادسجاد

نکات مهم در خصوص سامانه سجاد

سامانه اطلاعات دانشجویی سجاد توسط سازمان مرکزی دانشگاه جامع علمی کاربردی طراحی و مدیریت می گردد. این سامانه حاوی بانک اطلاعات یکپارچه تمامی دانشجویان پذیرفته شده در دانشگاه جامع علمی کاربردی در سراسر کشور بوده و بر اساس برنامه ریزی سازمان مرکزی تمامی دانشجویان در حال تحصیل و ورودی جدید دانشگاه می بایست با تکمیل اطلاعات شخصی خود پرونده تحصیلی الکترونیک خود را کامل نمایند . در فاز اول ، تمامی دانشجویان ورودی سال 1390 و بعد از آن و در فاز دوم تمام دانشجویان ورودی قبل از 1390 مشمول این طرح خواهند شد. از انجاییکه واحد های دانشگاهی هیچگونه دسترسی به اطلاعات شخصی دانشجویان در این سامانه ندارند، مسئولیت عدم تکمیل یا درج اطلاعات نادرست اطلاعات در سامانه مستقیما بر عهده دانشجو بوده و دانشجو در هنگام تحصیل و یا  فارغ التحصیلی دچار مشکل خواهد شد . لذا شایسته است با رعایت نکات ذیل اطلاعات خود را به درستی و در زمان مقرر وارد سامانه نمایید ! 

نام کاربری و رمز عبور

1- براي ورود به سامانه بايد در قسمت نام کاربري: کد ملي و در قسمت رمز عبور:کدملي +شماره شناسنامه خود را وارد نماييد.

 

2- از در اختیار گذاردن رمز عبور و نام کاربری خود به سایر افراد جدا بپرهیزید.

 

چگونگی ورود و استفاده از سامانه

 
برای آشنایی با سامانه قبل از ورود وتکميل اطلاعات  راهنما رابخوانيد.

 

دانشجو چه کاری باید در سامانه سجاد انجام دهد ؟

 

تمامی دانشجویان ورودی سال 1390 و به بعد پس از ثبت نام در دانشگاه (تکمیل پرونده ، پرداخت فیش ها و تحویل انها به اداره آموزش )و  باید وارد سایت سجاد شده و اطلاعات شخصی خود را به همراه عکس  خود وارد سامانه نموده و تایید نمایند. تا بر اساس این اطلاعات شماره دانشجویی و کارت دانشجویی برای ایشان صادر گردد.از انجاییکه تمامی کارت های دانشجویی از سال 1390 به بعد  بصورت متمرکز و توسط این سامانه مدیریت می شوند ، در صورت عدم مراجعه به موقع و یا تکمیل ننمودن اطلاعات شخصی ، کارت دانشجویی صادر نشده و دانشجو حق ورود به دانشگاه و استفاده از خدمات آموزشی را نخواهد داشت.

 

* از دستکاری و ورود به سایر بخش های سامانه بجز بخش اطلاعات شخصی دانشجو جدا بپرهیزید از آنجاییکه این سامانه هنوز بصورت ازمایشی در دسترس دانشجویان واقع گردیده است ممکن است باعث اختلال در پرونده الکترونیک شما شود. بدیهی است در زمان مقتضی امکان دسترسی دانشجویان به سایر بخش های سامانه فراهم خواهد گردید

دانشجویان کارشناسی پودمانی مهر 1391 می توانند از ساعت 18 روز 91/06/30 لغایت ساعت 24 روز 91/07/6 اطلاعات شخصی خود را در این سامانه وارد نمایند. تا مراحل صدور شماره دانشجویی و انتخاب واحد ایشان انجام پذیرد.

توجه فرماييد انتخاب واحد هاي انجام شده در سامانه سجاد قطعي نمي باشد براي ديدن برنامه هفتگي خود و دریافت کارت ورود به جلسه آزمون و سایر خدمات آموزشی همچنان بايد به سامانه انتخاب واحد - شهریه  و سامانه کارت ورود به جلسه آزمون  در قسمت خدمات الکترونيکي سایت مراجعه نماييد.

 


 

این سامانه فقط و فقط برای دریافت کارت دانشجویی ، دانشجویان ورودی سال 90 به بعد کارایی دارد !!!

 

اشکلات احتمالی در هنگام ورود به سجاد

1- نام کاربری یا کلمه عبور معتبر نیست : اگر مطابق راهنما کد ملی خود را وارد می نمایید ولی سامانه اجازه ورود نمی دهد ممکن است بدلیل وجود کسری پرونده ، امکان دسترسی به سجاد برای شما ایجاد نگردیده است . ضمن بررسی موضوع در اسرع وقت کسری مدارک خود را کامل و به کارشناس رشته خود در اداره آموزش مراجعه فرمایید . توجه فرمایید که لیست کسری پرونده در روز ثبت نام به شما تحویل گردیده است .

اولویت کسری مدارک : در صورت وجود موارد زیر در پرونده شما ، امکان دسترسی برای شما ایجاد گردیده است!

- وجود اصل یا گواهی موقت کاردانی

- وجود تعهد نامه انضباطی

- وجود تصاویر برابر اصل مدارک شناسایی

- وجود تصاویر برابر اصل کارت پایان خدمت یا معافیت یا اصل نامه مجوز موقت برای مشمولین

- وجود اصل فیش پرداختی 85 درصد

- وجود اصل فیش پرداختی 15 درصد

- وجود اصل فیش پرداختی بیمه

- وجود عکس پرسنلی حداقل 6 قطعه

- وجود اصل گواهی اشتغال در صورت استفاده از سهمیه

 

2- در هنگام ورود اطلاعات از سامانه قطع می شوید : به دلیل ترافیک بالای سامانه سجاد یا سرعت پایین اتصال امکان

 

 


 

ارتباط دائم وجود ندارد . بهتر است صبح زود یا شب هنگام وارد سامانه شوید !

3- هنگام ورود به سجاد خطای time out  و یا server  مشاده می شود : سامانه سجاد از سرور اصلی سازمان مرکزی قطع است پس از مدتی مجددا مراجعه فرمایید .

4- دانشجوی مقطع کاردانی همین واحد هستید ولی برای شما امکان دسترسی باز نشده است : هر چه سریعتر اقدامات لازم در خصوص فراغت از تحصیلی مقطع کاردانی خود را انجام و درخواست تغییر مقطع خود را به دبیر خانه شورای اموزشی تحویل دهید . تا پس از صدور مجوز ، وضعیت مقطع کاردانی شما ، فارغ التحصیل و امکان ثبت نام شما در مقطع کارشناسی فراهم گردد.